WIELKANOCNA ZBIóRKA żYWNOśCI FUNDACJI POLSKIEGO HANDLU W HALI MIROWSKIEJ

Od 1 do 23 marca w sklepie Społem, w warszawskiej Hali Mirowskiej odbywa się wielkanocna zbiórka żywności Fundacji Polskiego Handlu. 

– Od kilku lat organizujemy już cykliczne zbiórki żywności – przed świętami, przed wakacjami. Są to akcje o niewielkiej regionalnej skali, ale zawsze udaje się zebrać produkty, które jadą później do dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych z warszawskiej Pragi. Pokazuje to, że nie potrzeba wielkich nakładów pracy i dużej organizacji, aby pomagać. Można robić to lokalnie – znaleźć w swojej miejscowości kogoś potrzebującego i nawet na niewielką skalę go wesprzeć. Tak niewielki gest może okazać się dużym i potrzebnym wsparciem – mówi Andrzej Ludek, Prezes  Fundacji Polskiego Handlu.

Wystarczy kupić dowolne produkty i zostawić je w oznaczonych koszykach w sklepie. Mogą być to dowolne towary przemysłowe oraz spożywcze (o dłuższym terminie przydatności). Jest to już trzynasta zbiórka żywności organizowana przez Fundację Polskiego Handlu wraz ze WSS Społem Śródmieście.